Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Закони, які вдарили по бізнесу, або Що робити бідним ФОПам?

31-01-2017

В кінці 2016 року в Україні збільшили мінімальну зарплату, в результаті чого збільшилося податкове навантаження на фонд оплати праці, збільшилося не у відсотках, а в натуральному вираженні. Крім того, приватним підприємцям тепер заборонили платити єдиний соціальний внесок, тільки коли у них є дохід. Тепер платити треба завжди. В результаті в країні почалися непередбачені економічні процеси, зокрема, у вигляді масового закриття ФОПів. Давайте розглянемо все по порядку.

Що було і що стало?

Президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства про працю фізичних осіб-підприємців, раніше затверджені Верховною Радою — мова про зміни в Закон про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). З 1 січня 2017 року ФОПам доводиться щомісяця платити соціальний внесок навіть при відсутності прибутку, хоча законодавці запропонували зробити перехідний період на 3 місяці. ЄСВ становить близько 700 грн на місяць. А для багатьох дрібних підприємців навіть таку, здавалося б, невелику суму, в умовах кризи знайти непросто.

Друга зміна стосується мінімальної зарплати в Україні. Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може встановлюватися оплата за виконану працівником місячну норму робіт (Кодекс законів про працю України, Закон України “Про оплату праці”). Згідно п. 5 ст. 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про державний бюджет на відповідний рік. Стрибок мінімальної зарплати в Україні в кінці 2016 року стався з 1600 грн на місяць до 3200 грн на місяць, тобто вдвічі. При цьому працевлаштовувати працівників на півставки заборонили. Це нововведення вже вдарило по тим, у кого є офіційно працевлаштовані наймані працівники.

Наслідки і вихід для ФОПів

В результаті таких змін в кінці 2016 року так звані «сплячі ФОПи» масово прийняли рішення закритися. Це рішення варто назвати розумним для тих випадків, коли ФОП дійсно не веде діяльність і має реєстрацію на всяк випадок, та тоді, коли сума податків буде перевищувати суму доходу.

ФОПи можна закривати у державного реєстратора за особистої присутності, подати заявку через портал державних послуг або зробити все через приватного нотаріуса. Державні реєстратори і портал державних послуг в грудні-січні були перевантажені, тому брали заяви про закриття реєстрації тільки на місяць вперед. Через приватного нотаріуса це зробити набагато простіше: процедура займає від 10 до 30 хвилин. Як це зробити, читайте докладніше нашу сторінку «Закриття ФОП ві Львові».

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись