Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Як громадянину України отримати гроші по суду з Криму

21-10-2015

Один з наших клієнтів минулого місяця — кримський переселенець — зіткнувся з не зовсім ординарної ситуацією: йому потрібно було отримати гроші, відсуджені з кримського підприємства ще при Україні. При цьому фізичної можливості поїхати до Криму і отримати ці гроші не було.
Відзначимо, що в Криму визнаються законними всі рішення українських судів, які були прийняті до анексії. За цими рішеннями позивачам, що виграли суди, виплачуються стягнення. Зараз замість української ДВС це виконується місцевими органами — територіальними підрозділами Федеральної служби судових приставів Росії. Судові гроші надходять на рахунок цієї служби, після чого перераховуються позивачам.
При перерахуванні грошей можливі два варіанти: їх або перераховують поштою, або на банківський рахунок позивача.
У випадку з кримськими переселенцями гроші, швидше за все, прийдуть поштою, тому що нового рахунку в російському банку переселенці не мають. Таким чином для отримання грошей по суду необхідно оформляти довіреність на тих людей, які знаходяться зараз у Криму. Звичайно, цих людей потрібно вибирати серед тих, кому ви довіряєте.
Для оформлення довіреності достатньо знати паспортні дані того, на кого виписується довіреність, номер його банківського рахунку (у разі отримання грошей через банк) або поштову адресу (у разі отримання грошей через пошту), а також всі реквізити справи, по якій виплачуються судові кошти.
Варто відзначити, що оформлення довіреності для Криму — справа дуже педантична, так як нові виконавчі органи можуть причепитися до будь-якої деталі: до того, що довіреність виписана українською мовою, до того, що в ній не так зазначена приналежність Криму або ж його назва (наприклад, Автономна Республіка Крим замість Республіки Крим) і т.д.
В ідеалі довіреність має бути перекладена на російську мову, що значно зменшує витрати в майбутньому довіреній особи. Дешевше перекласти її одразу.
Але, незважаючи на дотримання навіть цього правила, в Криму можуть причепитися до чогось іншого, тому нотаріуси ніколи не дають гарантій, що документ приймуть з першого разу.
У випадку з нашим клієнтом оформлена нами довіреність підійшла з першого разу і він вже отримав гроші, які виграв по суду.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись