Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Правила виїзду за кордон із тваринами з України

07-06-2018

В травні ЗМІ України надрукували інформацію, що буцімто у нас змінюються правила виїзду за кордон із тваринами. Наше розслідування показало, що ця інформація не відповідає дійсності. Але дещо все ж таки буде по-новому. Що саме? Про це ми розповімо.

Для виїзду за кордон із кішкою чи собакою у 2018 року, як і зазвичай, потрібні:

  1. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.
  2. Відмітки про своєчасні щеплення і профілактику гельмінтів (все це відображається у паспорті). Щеплення мають бути дійсними, а, якщо таких нема, треба зробити їх принаймні за 30 днів до виїзду, щоб у тварини встиг сформуватись імунітет.
  3. Ветеринарне свідоцтво про належний стан здоров’я тварини. Для його отримання спочатку треба пройти огляд у ветеринара державної клініки за три дні до виїзду, а потім довідку, що він надав, обміняти на сертифікат на ветеринарному контролі на кордоні.
  4. При виїзді до Європи та до деяких інших країн обов’язковим є не тільки щеплення проти сказу, але й довідка про те, що у тварини сформувалися антитіла проти цього захворювання. Для цього після щеплення доведеться зачекати зазначений ветеринаром термін (не менше місяця), після чого здати кров на аналіз і дочекатись видачи сертифікату. Процедура ця дорога и коштує приблизно 3000-4000 грн, але проводиться один раз.

Що ж змінилося у 2018 році? Змінилося те, що ветеринарний паспорт з 1 червня при виїзді за кордон має бути тільки одного встановленого зразку. Раніше, до 2017 року, паспорти видавали різні, не було уніфікації. Тепер дійсний тільки документ, зроблений по такому шаблону.

ветпаспорт держзразку

ветпаспорт держзразку

«Видача ветеринарно-санітарного паспорта невстановленого зразку установами, не уповноваженими на їх видачу, була підставою для численних запитів інших контролюючих служб, які призводять до проведення відповідних розслідувань», — пояснили чиновники.

Ветеринарний паспорт оформлює ветеринар, який побачив тварину і з’ясував на огляді, що вона здорова. Наразі право видавати паспорт є тільки у державних установ ветеринарної медицини — лікарень ветеринарної медицини району, міста, області.

Видача ветеринарно-санітарного паспорту на тварину, по Закону України «Про ветеринарну медицину», коштує 51 грн.

Ветеринарно-санітарний паспорт дійсний до моменту смерті тварини.

Таким чином, для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі держави з 1 червня до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись