Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

ТОП законів України літом-2016

05-07-2016

Пропонуємо вашій увазі ТОП-5 законодавчих ініціатив червня-липня 2016 року в Україні.

Оподаткування пенсій скасовано
1 липня набрав чинності Закон від 02.06.2016 №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Закон передбачає скасування оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету.

Закон про судові зміни до Конституції
29 червня в газеті Верховної Ради «Голос України» офіційно опублікований Закон №1401-VIII «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Вступає в силу Закон через 3 місяці з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини шостої статті 124 Конституції в новій редакції, яка набирає чинності через 3 роки.
Закон змінює статус суддів, порядок їх призначення, відповідальність, зводить суддівський імунітет до функціонального, встановлює монополію адвокатури на представництво в судах, вводить інститут конституційної скарги, урізує функції прокуратури і т.д.
Згідно зі змінами, зокрема, буде створена Вища рада правосуддя, яка: вносить подання про призначення суддів на посади; приймає рішення про порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності; розглядає скарги на рішення відповідного органу про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або прокурора; приймає рішення про звільнення судді з посади; дає згоду на затримання судді або утримання під вартою; приймає рішення про тимчасове відсторонення судді від правосуддя; вживає заходів щодо забезпечення незалежності суддів; приймає рішення про переведення судді з одного суду до іншого.

Родичів загиблих в АТО не будуть мобілізувати
23 червня вступив в силу Закон від 31.05.2016 №1387-VIII «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо звільнення від призиву на військову службу під час мобілізації близьких родичів осіб, які загинули під час безпосередньої участі в антитерористичної операції». Законом встановлено, що військовозобов’язані, які мають близьких родичів (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, баба або брат чи сестра), що загинули або пропали без вісти під час проведення антитерористичної операції, не підлягають призиву на військову службу. Разом з тим зазначені особи можуть бути покликані в разі їх згоди.

Президент підписав закони про приватних виконавців
Президент Петро Порошенко підписав Закон №1404-VIII «Про виконавче провадження» та Закон №1403-VIII «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів». Передбачається запровадження змішаної системи виконання судових рішень, інституту приватних виконавців, модернізація служби державних виконавців. У Законі «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», визначається правовий статус приватних виконавців, регулюється процедура придбання і зупинки права на здійснення відповідної діяльності, визначаються особливості їх фінансового забезпечення тощо. Так, приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права після отримання відповідного диплома не менше 2 років і склав кваліфікаційний іспит.

Президент підписав Закон про покупку б/у авто
Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів», який передбачає тимчасово знизити ставки акцизного податку на транспортні засоби, що були у вжитку, залежно від виду транспортного засобу і потужності його двигуна. Петро Порошенко зазначив, що закон дозволить реально допомогти звичайним громадянам придбати автомобіль для власних потреб.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись