Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Перші дії при оформленні спадщини

10-12-2014

Стаття підготовлена нотаріусом Львівського нотаріального округу Ольгою Коваль.

 

Протягом життя майже кожна людина стикається з питаннями щодо оформлення  спадщини. Але, на превеликій жаль, не всі розуміють, коли саме необхідно звертатися до нотаріуса, і це тягне за собою негативні наслідки.

Питання спадщини для кожного індивідуальне, тому консультації стосовно неї можуть надавати тільки кваліфіковані юристи, а саме нотаріуси. Але люди іноді хочуть заощадити, іноді не мають часу або з інших невідомих причин консультуються у будь-кого, що в подальшому призводить до більших затрат, сімейних або судових суперечок та інших неприємних ситуацій.

Вчасно прийняти спадщину або відмовитись від спадщини, встановити час та місце відкриття спадщини, встановити коло спадкоємців – це дуже важливі питання для оформлення спадщини, щоб в подальшому уникнути непорозумінь.

 

Які дії спадкоємців мають бути першими?

Обов’язково до спливу шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця за отриманням кваліфікованої консультації щодо оформлення спадщини необхідно звернутися до будь-якого нотаріуса, незалежно від місця відкриття спадщини. Згідно ст. 1221, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Після цього спадкоємець має подати заяву до нотаріуса відповідного нотаріального округу. Спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої першою заяви. Якщо місце відкриття спадщини не збігається з місцем проживання спадкоємця, заяву можливо надіслати нотаріусу поштою.

Існує думка, що спадкоємець втратив спадкові права, якщо не звертався із заявою про прийняття спадщини у визначений законом термін, а саме протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Але така думка може бути помилковою.

По-перше, ст. 1268 Цивільного Кодексу України передбачає, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, який протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, він не заявив про відмову від неї.

По-друге, ч. 4 ст. 1268 передбачає, що малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що вже прийняли спадщину. Відмова від прийняття спадщини вищевказаними особами можлива: фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, лише за згодою піклувальника і органу опіки та піклування, неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років – за згодою батьків, піклувальника і органу опіки та піклування, батьки (усиновителі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини малолітньої особи, недієздатної особи з дозволу органу опіки та піклування.

Таким чином, не завжди ігнорування нотаріальної контори має в подальшому позитивні наслідки. Зазвичай, на жаль, це дорога до суду з непередбаченими зайвими витратами грошей та часу.

 

За консультаціями з даної теми звертайтеся до нотаріуса у Львові Коваль О.М.

 

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись