Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Некомпетентний представник? Скасувати довіреність!

10-12-2014

blind-trust-21

Стаття підготовлена нотаріусом Львівського нотаріального округу Ольгою Коваль.

 

В шаленому темпі нашого життя ми не завжди маємо змогу особисто отримати важливі документи чи бути особисто присутні в державних, громадських або приватних установах, підприємствах та організаціях. В таких випадках, зазвичай, ми звертаємося до нотаріуса за посвідченням довіреності.

Цивільний кодекс України, зокрема ч. 3 ст. 244, визначає довіреність як письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. На підставі вказаного документу особа має право здійснювати юридично значущі дії від імені іншої особи. Такі дії мають бути правомірними, конкретними та здійсненними. Але, на жаль, є непоодинокі випадки, коли людина, що видала довіреність, в подальшому не задоволена послугами представника, у зв’язку з шахрайством, некомпетентністю або іншими діями, які прямо суперечать інтересам довірителя.

Що робити у таких випадках?

Як відмінити довіреність, посвідчену нотаріально?

Відповідно до ст. 249 Цивільного кодексу України, особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення. Відмова від цього права є нікчемною. Особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність

Законодавство не передбачає особливої форми такого повідомлення, Таким чином, його можливо скласти  або у письмовій формі та направити на адресу представника, або  передати  заявою через нотаріуса, відповідно до ст. 84 Закону України «Про нотаріат».

Щоб набути юридичних підстав скасування довіреності, довірителю обов’язково необхідно звернутися до нотаріуса, маючи при собі документи, що встановлюють його особу.  У разі, якщо довіритель не має можливості з’явиться до нотаріуса, який посвідчив довіреність, його підпис на заяві з повідомленням про скасування довіреності може бути засвідчений будь-яким нотаріусом. В такому випадку заява адресується нотаріусу, що посвідчив довіреність, та надсилається на його адресу довірителем. Для громадян, які знаходяться за межами України можливо засвідчити справжність підпису на такій заяві, звернувшись до консульських установ.

Останнім етапом скасування довіреності є  внесення інформації до Єдиного реєстру довіреностей. Нотаріус, до якого звернувся довіритель, на підставі заяви про реєстрацію припинення дії довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей, вносить відомості  у порядку, встановленому Положенням про Єдиний реєстр довіреностей, .

Для підтвердження факту внесення інформації до Єдиного реєстру нотаріус виготовляє  витяг про внесення реєстраційного запису  до  Єдиного  реєстру  у  двох  примірниках,  один  з  яких залишається  у  нотаріуса,  а  другий – надається особі,  яка  скасувала довіреність.

За консультаціями з даної теми звертайтеся до нотаріуса у Львові Коваль О.М.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись