Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Договори відчуження нерухомого майна у Львові

Найпоширенішими договорами відчуження нерухомого майна в Україні є договори купівлі-продажу, дарування, міни, довічного утримання, спадкові договори. Такі договори обов’язково складаються у письмовій формі, посвідчуються нотаріально та підлягають державній реєстрації.

Гарантії, що забезпечує нотаріус
Документи для посвідчення договорів
Ціна посвідчення договору
Які документи ви отримуєте після посвідчення договору
Зразки документів

Гарантії, що забезпечує нотаріус

Відповідно до законодавства, саме на нотаріуса покладений обов’язок засвідчення безспірності договорів, встановлення волевиявлення сторін, відсутності будь-якого застосування фізичного чи психічного тиску на сторони, будь якого впливу тяжких обставин, застосування обману чи приховування фактів, які мають істотне значення, перевірку характеру фіктивного та удаваного правочину, однакового розуміння сторонами значення та умов договорів, їх природу і правові наслідки, визначення всіх істотних умов.

Приватний нотаріус обов’язково підкаже клієнтам, як грамотно і компетентно скласти договір відчуження нерухомості таким чином, щоб забезпечити захист прав і створити необхідні гарантії, як продавцеві, так і покупцеві, як зменшити зайві витрати, пришвидшити укладення договору шляхом попереднього надсилання документів нотаріусу на електронну пошту, або інші способи зв’язку.

Для уникнення будь-яких спорів в майбутньому нотаріус ретельно готується до договору:

 • перевіряє відсутність заборон та арештів щодо майна, яке відчужується;
 • перевіряє людину, що відчужує, щодо наявності арештів, заборон, податкових застав;
 • перевіряє правовий режим майна, а саме визначає, чи є майно, що відчужується, об’єктом спільної власності подружжя або особистим майном відчужувача;
 • перевіряє наявність зареєстрованих осіб, в тому числі малолітніх, неповнолітніх;
 • перевіряє наявність співвласників, які мають переважне право купівлі;
 • перевіряє факт розрахунку, про що зазначає в тексті договору;
 • перевіряє факт шлюбу покупця;
 • особисто сплачує податки та інші обов’язкові платежі, не виходячи з офісу.

Документи для посвідчення договору

Сторона — фізична особа

 1. Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін.
 2. Якщо нерухомість придбана в період шлюбу, потрібна згода одного з подружжя на відчуження майна.
 3. Якщо покупець у шлюбі, потрібна згода одного з подружжя на придбання майна.
 4. Якщо однією зі сторін є неповнолітня особа (до 18 років) або в квартирі/будинку, що відчужується, зареєстрований неповнолітній, то відчуження відбувається за згодою органів опіки та піклування. Якщо особа не досягла 14 років (малолітня особа), то замість неї договір підписують батьки. Якщо підписантом є неповнолітня особа віком від 14 до 18 років, то вона самостійно підписує договір, але за згодою батьків. Підписи батьків на згоді повинні бути засвідчені нотаріально (дивитись розділ «Засвідчення справжності підпису на заявах»).

Сторона — юридична особа

 1. Паспорта та реєстраційні номери облікової картки платника податків сторін.
 2. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (свідоцтво про державну реєстрацію).
 3. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (місячної давності).
 4. Статут.
 5. Протокол/рішення, наказ про призначення посадової особи, яка уповноважена за статутом діяти без довіреності.
 6. Якщо від імені юридичної особи діє представник, уповноважений за довіреністю, потрібна посвідчена нотаріально довіреність.

Для купівлі-продажу квартири

 1. Правовстановлюючий документ на квартиру — Свідоцтво про право власності/Договір дарування/Договір купівлі-продажу/Свідоцтво про право на спадщину та ін. зі штампом про реєстрацію в БТІ, або з реєстраційним посвідченням, що підтверджує реєстрацію в БТІ, або з Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно в БТІ.
 2. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
 3. Довідка Ф-3 (про склад зареєстрованих в квартирі осіб), видана ЦНАП, ЖЕК, кооперативом, ОСББ, або довідка про відсутність зареєстрованих.
 4. Експертна оцінка ринкової вартості квартири, замовлена у цілях оподаткування із ідентифікатором у базі ФДМУ.
 5. Якщо квартира перебуває у спільній власності декількох осіб, згода співвласника на продаж.

Для купівлі-продажу будинку/домоволодіння

 1. Правовстановлюючий документ на будинок/домоволодіння — Свідоцтво про право власності/Договір дарування/Договір купівлі-продажу/Свідоцтво про право на спадщину та ін. зі штампом про реєстрацію в БТІ або з реєстраційним посвідченням, що підтверджує реєстрацію в БТІ, або з Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно в БТІ.
 2. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
 3. Будинкова книга або довідка з місцевої ради про склад зареєстрованих в будинку осіб.
 4. Експертна оцінка ринкової вартості будинку/домоволодіння, замовлена у цілях оподаткування із ідентифікатором у базі ФДМУ.
 5. Якщо будинок/домоволодіння перебуває у спільній власності декількох осіб, згода співвласника на продаж.
 6. При продажу будинку у випадку, якщо земельна ділянка, на якій знаходиться будинок, приватизована, купівля-продаж земельної ділянки відбувається одночасно з купівлею-продажом будинку (дивитись розділ «Договір купівлі-продажу земельної ділянки»).
 7. Якщо земельна ділянка, на якій знаходиться будинок, не приватизована, потрібна довідка з органу земельних ресурсів за місцем знаходження будинку про кадастровий номер та площу ділянки, де знаходиться будинок.

Для купівлі-продажу земельної ділянки

 1. Державний акт про право власності на землю (документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку).
 2. Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
 3. Якщо в державному акті відсутній кадастровий номер ділянки, довідка про присвоєння кадастрового номера, що видається органами земельних ресурсів.
 4. Довідка про наявність/відсутність обмежень (обтяжень) на земельну ділянку, що видається органами земельних ресурсів.
 5. Витяг з Державного земельного кадастру що видається органами земельних ресурсів.
 6. Експертна оцінка ринкової вартості земельної ділянки, що видається будь-яким оцінщиком (підприємством, яке займається оцінкою, що має відповідну ліцензію), замовлену у цілях оподаткування із ідентифікатором у базі ФДМУ.
 7. Довідка про відсутність забудови на земельній ділянці, що видається місцевою радою, садовим товариством або кооперативом. Якщо на ділянці знаходиться нерухоме майно, то продаж земельної ділянки можливий тільки в один день з нерухомістю, що на ній знаходиться.

Ціна посвідчення договору

Повна вартість за посвідчення договору в цілому складається з обов’язкових платежів, податків на доходи фізичних осіб, нотаріальних послуг, послуг, що не пов’язані зі вчиненням нотаріальних дій, послуг роботи з єдиними та державними реєстрами, державною реєстрацією права власності.

Податки та інші обов’язкові платежі, що сплачуються при укладенні договорів купівлі-продажу земельної ділянки

 1. Державне мито за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок становить 1% від оціночної вартості земельної ділянки.
 2. За наявності податку також від суми оціночної вартості нерухомого майна сплачується 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.
 3. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору: від 2700 грн. Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.
 4. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії: від 1300 грн, в залежності від складності документу ціна може змінюватись.

Податки та інші обов’язкові платежі, що сплачуються при укладенні договору купівлі-продажу квартири\житлового будинку\домоволодіння

 1. Державне мито за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок становить 1% від оціночної вартості земельної ділянки.
 2. За наявності податку також від суми оціночної вартості нерухомого майна сплачується 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.
 3. Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Ставка збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при укладенні договору купівлі-продажу нерухомого майна становить 1% від об’єкта оподаткування.
 4. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору: від 2700 грн. Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою. В залежності від складності документу ціна може бути збільшена.
 5. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії: від 1300 грн, в залежності від складності документу ціна може змінюватись.

Податки та інші обов’язкові платежі, що сплачуються при укладенні договорів дарування земельної ділянки

 1. Державне мито за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок становить 1% від оціночної вартості земельної ділянки.
 2. За наявності податку також від суми оціночної вартості нерухомого майна сплачується 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.
 3. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору: від 2700 грн. Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.
 4. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії: від 1300 грн, в залежності від складності документу ціна може змінюватись.

Податки та інші обов’язкові платежі, що сплачуються при укладенні договору дарування квартири\житлового будинку\домоволодіння

 1. Державне мито за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок становить 1% від оціночної вартості земельної ділянки.
 2. За наявності податку також від суми оціночної вартості нерухомого майна сплачується 5% податку на доходи фізичних осіб (для іноземців 18%) та 1,5% військового збору.
 3. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору: від 2700 грн. Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.
 4. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії: від 1300 грн, в залежності від складності документу ціна може змінюватись.

Які документи ви отримуєте після посвідчення договору

Після посвідчення договорів купівлі-продажу, міни, дарування нерухомого майна та земельних ділянок тощо нотаріус здійснює одночасно процедуру державної реєстрації права власності на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на нового власника. Державна реєстрація відбувається відразу після посвідчення договорів у вашій присутності і триває зазвичай біля 1-2 годин.

За результатом посвідчення договорів від нотаріуса набувач отримує оригінал договору та документ, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі прав. Така реєстрація є дуже зручною: клієнт отримує повний комплект документів за результатами проведених нотаріусом дій в одному місці, без черг та дуже швидко.

Зразки документів

 • Договір купівлі продажу/дарування/міни квартири
 • Договір купівлі продажу/дарування/міни житлового будинку
 • Договір купівлі продажу/дарування/міни земельної ділянки
 • Договір купівлі продажу/дарування/міни нежитлового приміщення
 • Договір купівлі продажу/дарування/міни незавершеного будівництва
 • Договір купівлі продажу/дарування/міни транспортного засобу
 • Договір довічного утримання на одну/двох осіб/ на користь третьої особи
 • Договір купівлі-продажу/дарування/міни транспортного засобу
 • Договір купівлі-продажу/дарування/міни частки (її частини) у статутному капіталі
 • Договір купівлі-продажу/дарування/міни майнових прав

Звернутись до нотаріуса

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 голоси, у середньому: 3,61 з 5)
Loading...