Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визнання угод недійсними

Іноді в своєму приватному житті або в бізнесі люди стикаються з необхідністю визнати договір, який вони колись з кимось підписали (договір купівлі-продажу, дарування, спадковий договір та інші) чи інший документ недійсним. Але для цього замало одного бажання: мають бути об’єктивні обставини.

Найчастіше визнавати документ недійсним доводиться через суд. Згідно з Цивільним кодексом, договір можуть визнати недійсним, якщо в ньому містяться пункти, які суперечать українському законодавству.

Згідно із законодавством України, договір, який не відповідає вимогам певного закону і, виходячи з цього закону, не може бути оскаржений — це нікчемний договір. Подібні угоди не потребують будь-якого підтвердження своєї недійсності судом, так як є недійсними самі по собі. Наприклад, нікчемні, недійсні угоди вважаються такими, якщо порушують права однієї зі сторін, підписувались нездатними особами, були невірно складені.

Договори вважаються недійсними, якщо вони підписувалися під тиском або під дією шахрайських методів, підписувались неповнолітніми, недієздатними особами чи особами, яких ввели в оману або які не мали права підписувати документ. Всі перераховані підстави ведуть до визнання угоди недійсною.

Наслідки того, що договір визнається недійсним, можуть бути різними. Наприклад, одну зі сторін можуть зобов’язати повернути другій стороні все, що вона отримала по договору. Але у разі, якщо немає можливості повернення, наприклад, якщо по договору особа виконала певну роботу та понесла витрати, тоді відшкодування буде здійснено у вигляді компенсації. Вартість компенсації буде розрахована за цінами в конкретній сфері.

Іноді договір визнають недійсним тільки частково, тобто тільки окремі його пункти.

Якщо вам треба визнати документ недійсним, звертайтесь до адвоката Олександра Коваля, який допоможе в цій справі.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...