Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Стягання заборгованості по заробітний платі / середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу

Іноді, в результаті неправомірних дій керівника чи форс-мажорних обставин, підлеглий вимушений не ходити на роботу. І трапляється таке, що його відсутність на робочому місці записується як прогул. Однак законодавство України відрізняє вимушений прогул від того, що відбувається з провини працівника. У другому випадку він просто не прийшов на роботу без поважної причини. У першому випадку він був вимушений обставинами, які від нього не залежали. І тоді працівник має право вимагати від роботодавця оплати за цей період.

Часто така ситуація пов’язана із тим, що працівника неправомірно звільняють, він не ходить на роботу, але в цей час намагається відновитись на посаді через суд. Якщо його відновлюють, то він має отримати свій оклад за весь період, що вимушений був не працювати. Іноді цей період доволі великий — наприклад, 1 рік. В цьому випадку легко довести, що відсутність на робочому місці була не з провини підлеглого. Тому що є всі докази, що людину незаконно звільнили, а потім відновили.

За змістом статті 236 Кодексу законів України про працю, в разі затримки власником або уповноваженим органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за весь час затримки.

Але бувають геть інші обставини, коли роботодавець, наприклад, навмисно не пустив людину на роботу чи створив обставини, що вимусили не знаходитись на місці. В такому випадку теж можна отримати гроші через суд, але треба зібрати докази, що прогул був саме вимушений. Тож, не зволікайте, і, якщо склалися такі обставини, в той самий день починайте збирати докази — фото, відео, свідків та інше. Якщо справа доходить до суду, як правило, рішення приймається на користь працівника. Звісно, якщо є докази.

Середній заробіток працівника визначається відповідно до статті 27 Закону «Про оплату праці» за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати. Відповідно до пункту 5 розділу IV Порядку, основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника, яка згідно з пунктом 8 цього Порядку, визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин).

Якщо вам треба проконсультуватись з приводу такої справи чи подати позов, адвокат Олександр Коваль залюбки допоможе вам в цьому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...