Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визнання незаконним внесення змін до трудової книжки

Деякі працівники стикаються з такою проблемою, як правило, при звільненні, що до їх трудової книжки вписується не та стаття, яка б мала бути. Іноді це помилка з боку фахівця по кадрах, інколи — помста з боку роботодавця, інколи — навмисне внесення неправдивих даних у зв’язку з бажанням провести якусь махінацію. Мало хто з працівників знає, що внесені зміни можна оскаржити.

Згідно з Кодексом законів про працю України, звільнити робітника можна з таких причин:

— незадовільна кваліфікація (доводиться атестацією або іншими методами);

— втрата працівником права на керування транспортними засобами або інших дозволів, необхідних для виконання роботи;

— незадовільний стан здоров’я;

— втрата працездатності.

Кожна причина має свою статтю, яка вписується у трудову книжку, яка згідно зі ст. 48 Кодекса, є основним документом про трудову діяльність. Але якщо ви не згодні з формулюванням, ви можете оскаржити його наступним чином:

  • зібрати дані, які доводять, що роботодавець повівся незаконно;
  • поговорити із ним з цього приводу і попросити внести зміні в книжку, наголошуючи на тому, що, якщо він цього не зробить, ви будете захищати свої права всіма законними методами;
  • написати заяву у контролюючи органи щодо порушення трудових прав;
  • звернутись до суду з позовом, в якому вимагати зміни статті про звільнення.

Окрім того, роботодавці інколи порушують правила, наприклад, не видають трудову книжку в день звільнення, хоча, згідно із ст. 47 Кодексу, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний зробити це разом із остаточним розрахунком. Якщо розрахунок не проводився чи був неповним, це теж можна оскаржити в суді. Згідно із ст. 116 Кодексу, в день звільнення треба провести всі виплати, а, якщо працівник не працював, зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою. Якщо він цього не зробив, це привід для оскарження в суді.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник в будь-якому випадку має в зазначений строк виплатити неоспорювану суму.

В разі невиплати з вини власника сум у зазначені строки організація повинна виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки виплати до дня фактичного розрахунку. Розрахунки обов’язково треба включити в позов.

Є й інші моменти, які працівник може використовувати на свою користь. Адвокат у Львові Олександр Коваль допоможе в цьому.

 

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...