Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного звільнення з роботи

Якщо людину звільнили з роботи незаконно, вона має право через суд відстояти своє право бути поновленою на роботі та/або отримати компенсацію за весь час, що вона вимушена не працювати. В результаті, якщо суд буде виграно, людина, яка, наприклад, не працювала на цьому підприємстві рік, може отримати великі гроші:

  • виплати від роботодавця, які він мав провести, але не провів під час звільнення;
  • середню заробітну плату за період вимушеної відсутності на роботі, помножену на відсоток інфляції;
  • матеріальну шкоду, заподіяну внаслідок звільнення;
  • моральну шкоду.

Як бачимо, суми можуть бути чималенькими. Тому, якщо є можливість відстоювати своє право і ви розумієте, що правда на вашому боці, треба користатись моментом.

Головне — не пропустити термін подачі позову до суду. Згідно зі статтею 233 Кодексу законів про працю України, працівник має право звернутися із заявою про вирішення трудового спору до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. В справах про звільнення — в місячний строк з дня вручення наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. Згідно зі статтею 234 КЗпП, у разі пропуску з поважних причин строків, установлених статтею 233 КЗпП, суд може відновити ці строки.

І на закінчення хочеться додати, що в більшості випадків трудові суперечки закінчуються програшем роботодавця. Тому, якщо ви відчуваєте свою правоту, скористуйтесь нею. В нашій практиці були випадки, коли роботодавці відбивалися всіма можливими методами, навіть підробляли документи. Але все одно справи закінчувались на користь підлеглих.

 

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...