Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Участь у веденні переговорів

Якщо у вас виникла суперечка з трудового права (ви сперечаєтеся з начальством, або ви як начальник хочете щось з’ясувати з підлеглим), не завжди вдається досягти консенсусу самостійно. Іноді доводиться залучати юриста.

Здавалося б, внутрішні справи, пов’язані з Трудовим правом, можуть вирішуватися і без втручання третьої сторони. Але виникають різні ситуації, в тому числі, такі, коли без цього вже не обійтися. Як правило, наступним кроком є звернення до контролюючих органів або до суду.

Наведемо приклади. Адже керівництво не виплачує працівникам зарплату, а ті не знають, як її вибити. І звільнятися не хочуть, тому що бояться залишитися ні з чим, і працювати теж вже не має сенсу. У такій ситуації втручання юриста скаже роботодавцю про серйозність намірів підлеглих і ситуацію, можливо, вдасться виправити в досудовому порядку.

Інший приклад — керівник має претензії до підлеглого, якого не може зараз звільнити або хоче звільнити на своїх умовах. Якщо на підприємстві немає штатного юриста, послугу з консультування та ведення переговорів в такій ситуації можна віддати на аутсорс.

Деякі компанії вважають за краще при наймі працівників проводити одну із співбесід у присутності юриста. А буває, що на роботу треба найняти юриста і його знання нема кому перевірити. Тоді теж можна викликати незалежного юриста, щоб він провів інтерв’ювання.

Цими прикладами список можливих ситуацій не обмежується, тому що життя багатогранне і іноді підносить сюрпризи.

Отже, що може зробити юрист, найнятий для врегулювання трудового спору без суду:

  1. Зібрати всі дані і зрозуміти, хто правий, а хто винен, з точки зору права.
  2. Поговорити окремо з кожною стороною суперечки і з’ясувати її справжні мотиви, претензії і вимоги.
  3. Провести серію переговорів між сперечальниками і спробувати роз’яснити їм, хто в цій ситуації повинен поступитися.
  4. У разі, коли врегулювання спору в досудовому порядку неможливо, підготувати позов до суду для тієї сторони, яка його найняла.

Варто зауважити, що багато ситуацій, пов’язаних з трудовими спорами, виникають не тільки на грунті фактичних дій, що порушують чиїсь права, а й на емоційному підгрунті. Буває, що через зіпсовані відносини люди не хочуть йти один одному назустріч і тому їх конфлікт набуває нерозв’язний характер, хоча може бути врегульований дуже легко. Третя сторона (в даному випадку найнятий юрист) зможе об’єктивно подивитися на ситуацію і, можливо, вирішити її навіть без особистих зустрічей сперечальників, тобто спілкуючись зі сторонами конфлікту окремо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...