Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Оскарження дій нотаріуса у Львові

Вирішення спорів успадкування інколи зав’язане на оскарження дій нотаріуса, який посвідчував заповіт.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про нотаріат» нотаріус чи інша посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо:

  • вчинення такої дії суперечить закону;
  • дії підлягають вчиненню іншим нотаріусом або іншою посадовою особою;
  • з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась недієздатна особа або представник, що не має необхідних повноважень;
  • угода, що укладається від імені юридичної особи, суперечить цілям, зазначеним у статуті або положенні організації.

Проте є нотаріуси, які не вважають за потрібне виконувати закон і беруть в обробку документи, що викликають питання, чи не звертають увагу на ситуацію. Наприклад, буває, що посвідчується заповіт недієздатної особи. В такому разі, якщо нотаріус при виконанні своїх обов’язків не дотримувався норм, його дії можна оскаржити. Тобто оскаржуватись може як відмова у вчиненні нотаріальної дії, так и навпаки — сама нотаріальна дія.

Розгляд таких справ ведеться судами в загальному порядку. Чинний Цивільно-процесуальний кодекс України не встановлює спеціальних термінів для оскарження нотаріальних дій. Тобто для таких скарг діє загальний строк позовної давності, встановлений ст. 257 Цивільного кодексу України: три роки з того моменту, коли позивачеві стало відомо про вчинення нотаріальної дії або про відмову від вчинення нотаріальної дії.

Якщо у вас виникла ситуація, коли треба оскаржити нотаріальну дію, звертайтесь до адвоката Олександра Коваля у Львові за допомогою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...