Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Складання та подача позовної заяви або зустрічної позовної заяви

Правильно складений позов до суду — дуже важливий крок, який або допоможе виграти справу, або навпаки. При цьому важливо дотримуватися обов’язкових вимог, тому що в іншому випадку справу можуть навіть не почати розглядати. Ось чому складати позов повинен професійний адвокат.

Позов — це вимога, що пред’являється позивачем в судовому порядку. Позов — це засіб захисту через суд порушеного права або інтересу, що охороняється законом.

Дві сторони позову: матеріально-правова і процесуально-правова (правомірність звернення до суду з метою отримання судового рішення).

Метою позову може бути примус відповідача до вчинення певних дій або примус відповідача утриматися від неправомірних дій (повернути майно, відшкодувати збитки, сплатити неустойку або аліменти, не перешкоджати користуватися майном та ін.). Також метою позову може бути встановлення наявності або відсутності правовідносин між сторонами (наприклад, визнання договору недійсним), зміна або припинення правовідносин та ін.

Якщо ви є постраждалою стороною, рекомендуємо також включати до судових вимог відшкодування моральної шкоди, тому що це може суттєво збільшити суму виплат, призначену судом. Як правило, українські суди не задовольняють вимоги по моральній шкоді в повному обсязі, але це все одно можуть бути гроші, не зайві для вас та вашої родини.

Форма вираження позову — позовна заява, що містить певні реквізити:

  • найменування суду, куди адресована заява,
  • найменування та адреси сторін,
  • фактичні підстави позову і докази, що їх підтверджують,
  • зміст позову,
  • ціна позову,
  • перелік документів, що додаються.

Окремо треба виділити зустрічний позов. Зустрічний позов — це самостійна матеріально-правова вимога, яку відповідач пред’являє до позивача в рамках справи, що вже розглядається судом, тобто порушеної за первісним позовом. У разі прийняття судом зустрічного позову позивач і відповідач за первісним позовом набувають додаткових прав і обов’язків відповідача та позивача по зустрічній заяві відповідно.

Адвокат у Львові Олександр Коваль надає послуги зі складання та подання до суду позовних заяв та веденню справ у суді «під ключ».

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...