Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Складання шлюбного договору

Шлюбний договір — угода осіб, що вступають у шлюб, або угода подружжя, що визначає майнові права і обов’язки подружжя у шлюбі і (або) у разі його розірвання.

Більшість українців нехтують складанням шлюбного договору, так як вважають це чимось занадто прагматичним. А ось в розвинених західних країнах це нормальне явище. Нашим людям здається, що почуття не можна ставити під сумнів і думати про розлучення ще до весілля. Але, насправді, варто поставитися до цього документа серйозніше і зрозуміти, що його підписання зовсім не ставить почуття під сумнів, а просто закріплює їх формальностями, які можуть істотно спростити життя в подальшому. Ми ж ідемо в органи, які реєструють шлюб, і отримуємо там свідоцтво. Договір —це та ж бюрократична процедура, але часом куди більш корисна.

Основні моменти, які прописуються в шлюбному контракті, — це умови не тільки розлучення, але і іноді самого шлюбного життя. Наприклад, за кордоном часто домовляються про певні виплати протягом якогось періоду одному з подружжя, якщо шлюб не розпадається. Також виплати можуть бути передбачені на випадок розлучення. Однак такі варіанти підходять для тих випадків, коли один із подружжя дуже заможний.

Серед тих контрактів, які укладаються в Україні, лідирують такі, в яких обумовлюються лише фінансові та майнові аспекти, а також деякі нюанси щодо розлучення, наприклад, з ким залишається дитина, тощо.

Бувають і екзотичні умови договорів, наприклад, про те, що чоловік зобов’язується протягом якогось терміну запліднити дружину так, щоб в результаті народився хлопчик. Умови абсурдні, але таким було бажання клієнтів одного з юристів. Потім ця умова обернулося справжньою проблемою, тому що в сім’ї народжувалися одні тільки дівчатка.
А ось такі моменти, як, наприклад, хто буде виносити сміття або мити посуд, тобто суто побутові, в шлюбних контрактах у нас в країні не прописують.

Шлюб з підписанням контакту не означає шлюб за розрахунком. Це просто ще одна формальність, яка визначає порядок поведінки подружжя при настанні певних випадків. Такі варіанти підходять для раціональних людей. Справедливості заради зазначимо, що їх зараз зустрічається лише кілька на сотні молодят.

Схожий на шлюбний контракт документ можуть підписати ті, хто проживає в цивільному шлюбі і ніяк не реєструє свої відносини.

Звернутись до адвоката

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...