Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визначення порядку спілкування з дитиною після розлучення

В результаті розлучення батьків неповнолітні діти залишаються жити з одним з них, а з іншим встановлюється графік зустрічей і спільного відпочинку. Сімейний кодекс України каже, що це вирішується батьками спільно. Але часто з цього приводу виникають суперечки і батьки домовитися не можуть. Тоді доводиться звертатися до суду.

Після вирішення питання про те, з ким буде жити дитина розлучених батьків, вирішується і питання про порядок спілкування з дитиною іншого з батьків.

Найпростіший спосіб — скласти нотаріально завіреній договір на утримання та виховання дитини, в якому будуть промовлені всі нюанси. Також цей порядок можна встановити через суд і примусити другого з батьків виконувати це рішення. Так, наприклад, батьку можуть взагалі заборонити наближатися до дитини чи виділити йому тільки один день на тиждень.

У процесі визначення місця проживання дитини та графіка спілкування з ним другого з батьків беруть активну участь органи опіки. Проте суди не завжди приймають іх рішення як догму: суд може прийняти відмінне рішення. Тобто суд тільки бере до уваги поради представників органів опіки.

Щоб визначити порядок спілкування з дитиною, та сторона, яка тепер не проживає з дитиною, повинна подати позов до суду. Суд вже буде приймати рішення, виходячи з аргументів батьків, висновків органів опіки, а також інформації про те, наскільки позивач може виконувати свої батьківські обов’язки.

У деяких випадках, якщо інше може суперечити здоров’ю і безпеці дитини, суд вирішує дозволити зустрічі тільки в присутності третіх осіб. Як правило, такі рішення пов’язані з малим віком дитини, через що її не можна надовго розлучати з матір’ю (до 3-5 років).

Суд встановлює не тільки можливість або неможливість зустрічей другого з батьків з дитиною, але також їх періодичність.
Після прийняття рішення батьки мають дотримуватись того, що їм визначив суд. Наприклад, якщо дружина хотіла заборонити чоловіку спілкування із дитиною, а суд сказав, що він має право на одну зустріч на тиждень, то мати повинна надавати йому доступ до дитини.

Якщо у вас є питання по даній темі або ви вже готові подати позов до суду, звертайте до адвоката Олександра Коваля у Львові.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...