Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Розірвання шлюбу (розлучення)

Згідно з українським законодавством, будь-який громадянин може розірвати шлюбні відносини. Водночас жоден громадянин не має права утримувати іншу людину в шлюбі проти її волі. Тому, якщо ваша друга половинка проти розриву, а ви цього хочете, ви можете розлучитися через суд.

Якщо обоє з подружжя хочуть розірвати шлюб, то це при найпростіших обставинах робиться через РАГС. Підходить для тих випадків, коли дітей немає, дружина не вагітна, а майно ділиться за домовленістю і ніхто ні до кого не має претензій. Тоді заява подається до РАГСу, де пара реєструвалася, або за місцем реєстрації одного з подружжя.

З собою потрібно мати такі документи: свідоцтво про шлюб, паспорти, спільну заяву, що заповнюється прямо в РАГСі. Після заповнення заяви подружжю дається один місяць на примирення, після чого потрібно знову прийти в РАГС і отримати свідоцтво про розлучення.

Однак якщо у подружжя є неповнолітні діти, дружина чекає від чоловіка дитини або є майнові претензії, розлучення проводиться через суд.

У разі, коли розрив шлюбу здійснюється через суд тільки через наявність дітей, в суді потрібно мати свідоцтво про шлюб, паспорти, свідоцтво про народження дітей. Зазвичай в суді потрібно підтвердити свій намір розірвати шлюб, а також назвати причину такого рішення. Прийти потрібно особисто і надати також договір про утримання та забезпечення дитини після розлучення. Якщо обопільних претензій і суперечки між подружжям немає, то шлюб зазвичай розривають без проблем і досить швидко: за 1-2 судових засідання.

Однак варто знати, що позов про розлучення не можна подавати під час вагітності дружини і протягом 12 місяців після народження дитини. Сама ж дружина може подати таку заяву, якщо мало місце насильство по відношенню до неї або до дитини з боку чоловіка.

У разі, коли у подружжя є взаємні майнові претензії, суд зазвичай триває довше, і необхідна велика купа документів щодо заробітків в період шлюбу і спільного майна. Ознайомтеся з цією темою докладніше тут.

У Львові адвокатські послуги у справах з розлучення надає досвідчений юрист Олександр Коваль.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...