Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визначення місця проживання дитини

Права батьків на спільне проживання з дитиною після розлучення регулює Сімейний кодекс України. Як правило, батькам вдається домовитись про це самостійно, однак інколи треба вдаватися до розгляду справи в суді.

Кодексом визначено, що дитина також і сама може обирати місце проживання, якщо їй вже виповнилося 14 років. Якщо дитина молодша, то її думка теж може бути врахована, але тільки як один з аргументів.

До розгляду подібних справ залучаються районні органи опіки та піклування, завданням яких є захист прав дитини під час судового процесу. Наприклад, органи опіки можуть перевірити умови, в яких імовірно буде проживати дитина, і зробити висновок, що додається до матеріалів справи.

Як правило суд прислухається до органів опіки, але буває, що його рішення іде врозріз із ним. Це тому що окрім висновків органів опіки суд бере до уваги інші фактори (шкідливі звички батьків, матеріальне становище, стан здоров’я), а також думку самої дитини. Найчастіше дитину опитують не в суді, щоб не травмувати дитячу психіку, а вдома. Робить це представник органів опіки.

Хоча суд і приймає рішення на основі загальної сукупності аргументів сторін, проте він ніколи не залишить дитину батькові, що зловживає алкоголем чи наркотиками, або має схильність до аморальної поведінки. Це також прописано в законі.

Якщо у вас виникли проблеми з визначенням подальшого місця проживання дитини після розлучення, звертайтеся до адвоката Олександра Коваля у Львові. Він допоможе вам врегулювати суперечку в досудовому порядку і скласти на основі домовленості нотаріальній документ, або буде вести вашу справу в суді.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...