Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Поділ спільного майна подружжя

Якщо подружжя розлучається і ділить майно, то воно може домовитися без суду — таке право, згідно з українським законодавством, є. Однак, коли є суперечка і ніхто не хоче поступатися, доводиться розлучатися через суд. В такому випадку бажано найняти фахового адвоката, інакше можна втратити багато, особливо якщо у протилежної сторони адвокат буде.

У разі, коли розлучення здійснюється через суд, бажано подавати одразу два позови: перший — про розподіл майна і аліменти, другий — про розлучення, щоб розірвати відносини швидше, а далі вже розбиратися тільки з фінансовими проблемами.

У разі, якщо шлюб не був офіційно зареєстрований, тобто був цивільним, то, згідно зі ст. 8 Сімейного кодексу України, подружжя має ті ж самі права. Єдина відмінність від офіційного шлюбу полягає в тому, що такі відносини потрібно підтвердити доказами: свідченням від сусідів і родичів, спільними фотографіями, чеками з відпусток та ін. Якщо суд прийме до уваги ці докази, то такі відносини прирівнюються до офіційно зареєстрованого шлюбу, тобто спільно нажите майно має бути розділене навпіл.

Цікаво, що до уваги не береться факт того, що у когось з подружжя зарплата була більшою, або того, що хтось взагалі не працював і був на утриманні. Все, що було зароблено кимось одним, буде вважатися спільно нажитим і тому має ділитися 50% на 50%.

Виняток становлять ті випадки, коли одному з подружжя не вистачає грошей від аліментів на утримання дітей. Тоді людина може звернутися до суду з вимогою поділити майно в більшій пропорції на її користь. Однак окремої частки дітей у спільно нажитому майні в будь-якому випадку немає.

Крім того, поділу не підлягає:

  • особисте майно (прикраси, предмети індивідуального користування та ін.);
  • майно, придбане до укладення шлюбу;
  • подароване або успадковане кимось із подружжя майно під час шлюбу.

Термін позовної давнини за такими претензіями становить 3 роки. Цей термін починає відраховуватися не від моменту розлучення, а від моменту, коли хтось із подружжя дізнався про порушення своїх прав. Наприклад, після розлучення у подружжя міг залишатися спільний дім, але він стояв і нікому не був потрібен. Потім хтось із подружжя вирішив цей будинок продати і гроші забрати собі, а друга людина про це дізналася — з цього моменту починається утиск прав і починає відраховуватися 3 роки.

Щоб все зробити чесно, в такій ситуації слід звернутися до нотаріуса і скласти договір про розподіл майна. Але якщо переговори були безуспішними і прийти до консенсусу не вийшло, доведеться діяти через суд.

У Львові допомогу у розподілі майна подружжя надає адвокат Олександр Коваль.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...