Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визначення порядку користування майном після розлучення

Згідно з українським законодавством, майно, набуте подружжям під час шлюбу, належить їм на правах спільної власності, навіть якщо насправді воно було нажито за власний кошт одного з них. До цього переліку не потрапляють предмети індивідуального користування.

Навіть гроші, зароблені одним із подружжя, вважаються спільною власністю, незважаючи на те, що інший в той момент міг взагалі не працювати.

Крім того, в разі, коли один із подружжя брав участь в утриманні майна, що належало спочатку другому з подружжя, дохід, принесений цим майном згодом, за рішенням суду теж може вважатися загальним.

Згідно із законом, майно після розлучення має бути поділено навпіл, якщо про інше не домовилося саме подружжя. Один з них може поступитися іншому частину майна або 100% майна.

У деяких випадках подружжя може користуватися одним і тим же об’єктом майна разом і після розлучення. Це обумовлює завірений нотаріально договір про порядок користування житловим будинком або іншим будівлею, а також іншим майном. Тобто користування спільним майном може відбуватися за спільною згодою, але також таке право може відстоюватися в суді.

Якщо суд або договір визначив порядок спільного користування майном, то подружжя має право укладати з іншими особами договори купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, застави щодо своєї частки.

Факт розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності. Подружжя має право як користуватися ним спільно, так і розділити.

При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від вимоги рівності часток подружжя за деяких обставин. За рішенням суду частка майна дружини або чоловіка може бути збільшена, якщо із ними проживають діти. Якщо ж було вирішено спільно володіти майном, то воно ділиться між ними в натурі. Але неподільні речі віддаються одному з подружжя.

Правовий статус нерухомого майна, що перебуває у спільній власності, регулюється Цивільним кодексом України. Але визначати порядок користування, наприклад, квартирою, виникає необхідність тільки в тому випадку, коли розділити або виділити частину із загального майна технічно неможливо.

Якщо у вас з вашої колишньою дружиною (чоловіком) виникла подібна суперечка, звертайтеся до адвоката Олександра Коваля у Львові за консультацією та юридичною підтримкою.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...