Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Складання заяви про зняття судимості

Після відбуття тюремного ув’язнення та виходу на волю засуджений ще деякий час залишається зазначеним, як судимий, що обмежує його в можливостях. Він може просто дочекатися того моменту, коли судиміть буде знято згідно із законодавством. Але деякі громадяни хочуть позбутися її швидше, ніж це відбудеться автоматично. Підставами зазвичай є бажання уникнути тих обмежень свободи, які дає не знята судимість. Для таких людей передбачена процедура зняття, коли рішення про дострокове припинення дії обмежень приймає суд.

Якщо особа після відбуття покарання відзначилась зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці, довела своє виправлення (зокрема те, що вона порвала стосунки із злочинним світом), суд може зняти судимість до закінчення термінів. Але в будь-якому випадку зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини терміну погашення судимості.

Суд має право зняти судимість з засудженого до позбавлення волі на термін більше 10 років, якщо після відбуття покарання протягом 8 років він не вчинить нового злочину. Це може бути зроблено за клопотанням громадської організації або трудового колективу.

До заяви про зняття судимості треба додати якомога більше документів, що підтверджують виправлення людини. Серед них можуть бути такі:

  • характеристики за місцем проживання, роботи чи навчання;
  • довідки про склад сім’ї;
  • подяки, грамоти, документи про нагороди, які свідчать про позитивні досягнення;
  • копії судових рішень (наприклад, про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, та ін.).

Після підготовки заява підписується заявником (засудженим) і подається в суд, що раніше прийняв обвинувальний вирок.

Якщо вам чи вашій близькій людині треба скласти та подати заяву про зняття судимості у Львові, звертайтесь до адвоката Олександра Коваля.
Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...