Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Скарги на умови і режим утримання

Кожен громадянин має право на те, щоб його утримували в місцях позбавлення волі на належному рівні: без тортур, принижень, поневірянь, за належними з санітарної точки зору умовами. Це не залежить від того, винна людина чи ні, визнана вона винною або ще ні і судовий процес триває.

Якщо ці умови порушуються, ув’язнений може подати скаргу на умови утримання. А так як вони у нашій країні, як правило, залишають бажати кращого, то таке питання актуальне для багатьох ув’язнених. І думка про те, що немає сенсу боротися за належні умови, застаріла: це за часів СРСР з правоохоронними органами краще було не сперечатися. Зараз ми живемо в демократичній країні, де можна домогтися правди.

Скарги можуть бути на наступні порушення:

  • тортури і силове вибивання свідчень і визнань;
  • санітарні порушення умов утримання;
  • відсутність необхідної медичної допомоги;
  • неналежне харчування;
  • порушення виборчого права;
  • порушення вимог щодо безпеки;
  • та інші.

Щоб поскаржитися на умови утримання, необхідно, як ми вже вказали, написати скаргу. Відповідні органи зобов’язані розглянути її. Не допускаються скарги на умови утримання іншої людини, анонімні скарги, а також колективні скарги без згадки конкретних осіб. Також, якщо проблема стосується кількох осіб, то один ув’язнений має право подати скаргу від свого імені зі згадуванням інших постраждалих.

Якщо засуджений не може домогтися правди, звертаючись до керівництва органів виконання покарань, то він може оскаржити дії чи бездіяльність адміністрації установи в рамках адміністративного судочинства. Порядок такого оскарження встановлений Кодексом адміністративного судочинства. Адміністративний позов подається до суду за місцем знаходження установи.

Потрібно пам’ятати, що ув’язнений — це громадянин своєї країни, який має права. Не треба боятися заявити про них.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...