Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Присутність адвоката під час допиту та очної ставки

Присутність адвоката під час допиту та очної ставки дуже важлива не тільки з точки зору вигоди для справи, але і з точки зору психологічного стану клієнта. Коли він змушений спілкуватись із правоохоронцями та свідками чи постраждалими самостійно, це дуже велике емоційне навантаження, з яким мало хто може впоратись.

До того ж, на превеликий жаль, в Україні правоохоронна система не завжди дотримується прав людини, хоча вона по закону має це робити, навіть якщо веде справу із серійним вбивцею, не кажучи вже про інших громадян. На превеликий жаль, є випадки примусових зізнань, незаконних дій чи просто приниження підсудного під час допитів. Тому адвокат під час допиту чи очної ставки потрібен ще й для того, щоб права клієнта дотримувались. Досвід показує, що присутність адвоката завжди напружує правоохоронців, але, з іншого боку, змушує їх поводитись інакше, більш лояльно.

Кожна людина має право на адвоката, безкоштовного чи приватного. Згідно із Кримінально-процесуальним кодексом України (ст. 66), адвокат має право бути присутнім на допиті, тому відмовити в цьому підсудному слідство не може.

Перед допитом адвокат розробить стратегію поведінки клієнта та домовиться із ним про те, як треба поводитись. Якщо клієнт в якийсь момент не зрозуміє, що робити, адвокат завжди допоможе. Захисник навіть може звернутись до слідчого з проханням призупинити допит та дати йому можливість поспілкуватись із клієнтом наодинці.

Також, коли адвокат підписує протокол допиту, він має право зробити письмові зауваження щодо правильності та законності проведеної дії. Також він може подати окрему письмову заяву чи скаргу на будь-які дії чи рішення органів дізнання. В судовому засіданні адвокат має можливість обґрунтувати свою скаргу і довести незаконність або необґрунтованість дії або рішення відповідних посадових осіб. Тому не треба нехтувати такою послугою.

Нажаль, підсудні в Україні не знають своїх прав. І тим більше вони не знають законів, на які можна посилатись, не знають, як вимагати законних дій. Присутність адвоката Олександра Коваля під час допиту та очної ставки у Львові допоможе виграти справу та полегшить емоційний стан клієнта. Звертайтесь за допомогою!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...