Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Підготовка заяви про порушення кримінальної справи

Згідно з українським законодавством, приводами до порушення кримінальної справи є:

  • заяви або повідомлення організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян;
  • повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або на місці злочину;
  • явка з повинною;
  • повідомлення з преси;
  • безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.

Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, що вказують на ознаки злочину.

Далі поговоримо про письмові заяви про порушення кримінальної справи. Письмова заява має бути підписана особою, яка пише цю заяву. В деяких випадках заява може бути усною, але повідомлення підприємств, установ, організацій і посадових осіб повинні бути викладені виключно у письмовій формі.

По заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані не пізніше триденного строку прийняти одне з наступних рішень:

  1. порушити кримінальну справу;
  2. відмовити в порушенні кримінальної справи;
  3. направити заяву або повідомлення за належністю.

При наявності приводів і підстав для відкриття справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави для цього, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа.

Копія відповідної постанови вручається особі, щодо якої порушено справу, а також потерпілому. Це робиться негайно, а при неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше 3 діб з моменту винесення рішення.

При відсутності підстав для порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи, про що повідомляють зацікавленим особам та організаціям.

Постанову слідчого і органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено відповідному прокурору, а якщо така постанова винесена прокурором — вищестоящому прокуророві. Скарга подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом 7 днів з дня отримання копії постанови.

Якщо вам потрібна допомога у складанні і поданні заяви про порушення кримінальної справи у Львові, звертайтеся до адвоката Олександра Коваля.
Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...