Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визнання особи безвісти відсутньою або померлою

Трапляються ситуації, коли людину треба визнати померлою або безвісті відсутньою. Наприклад, недієздатні особи, що перебували на утриманні громадянина, перестають отримувати від нього гроші, але не можуть звернутися за призначенням пенсії, оскільки юридично вони мають годувальника. Правом визнати особу померлою або безвісті відсутньою можуть скористуватись родичи, бізнес-партнери та інші люди, які перебували з громадянином у стосунках.

Тривала відсутність громадянина в місці проживання протягом року, якщо невідомо місце його перебування, є підставою для такого рішення. Щоб усунути юридичну невизначеність і небажані наслідки для його майна, закон передбачає створення особливого юридичного статусу для такого громадянина. Але визнати людину такою може тільки суд.

Цікаво те, що визнання громадянина безвісно відсутнім не впливає на його правоздатність, тобто вона не перестає бути суб’єктом права і може користуватись своїми правами. Але рішення суду є підставою для встановлення опіки над майном. Зокрема, з майна видається утримання громадянам, яких ця людина зобов’язана була утримувати. Також за рахунок цього майна можуть бути сплачені борги. Окрім цього, чоловік чи дружина безвісно відсутнього може розірвати шлюб у спрощеному порядку та створити нову сім’ю. Також визнання людини мертвою чи безвісті відсутньою тягне за собою інші юридичні наслідки.

Якщо ви потрапили в таку непросту і неприємну ситуацію, коли близьку вам людину або боржника треба визнати померлим або безвісті відсутнім, звертайтесь до адвоката Олександра Коваля у Львові.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...