Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Визначення додаткового строку для прийняття спадщини

Згідно із законодавством України, право спадкування обмежено в часі, тобто воно має бути здійснено у конкретний термін (а саме 6 місяців), по закінченні якого це право припиняється. Але його можна поновити в судовому порядку. Суд може призначити додатковий строк для прийняття спадщини.

Однією з найчастіших причин, чому спадкоємець не прийняв спадщину, є його незнання про смерть спадкодавця. Але Верховний суд України своїм рішенням від 4 листопада 2015 року визначив, що саме по собі незнання про смерть спадкодавця не свідчить про поважність пропуску строку прийняття спадщини. Є судовий прецедент, коли спадкоємець намагався поновити строк через те, що нотаріальна контора несвоєчасно проінформувала його про смерть заповідача. Позивач звернувся до нотаріальної контори, але у видачі свідоцтва про прийняття спадщини йому було відмовлено у зв’язку з пропуском шестимісячного строку для звернення із зазначеною заявою. Після цього районний суд, куди спадкоємець звернувся із позовом, постановив визначити додатковий строк для прийняття спадщини. Апеляційний суд скасував це рішення. Тобто існувало неоднакове застосування судами одних і тих самих норм права. Крапку в цій справі поставив Верховний суд, який скасував рішення першої інстанції та залишив в силі рішення Апеляційного суду, тобто не поновив термін прийняття спадщини.

Спадкоємець має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини в термін, зазначений законом. Проте в заповіті, якщо він є, може бути встановлений інший строк прийняття спадщини. Якщо так, то викладений в заповіті термін визнається основним. Якщо заповіту не було чи в ньому не був вказаний інший строк, то спадкоємець має все зробити згідно із загальними нормами.

Але є поважні причини, через які цей термін може бути поновлений. Щоб правильно скласти позов до суду, треба звернутись до грамотного адвоката.

Звернутись до юриста

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 голоси, у середньому: 3,91 з 5)
Loading...