Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Поради: як обрати адвоката для ведення судової справи

11-04-2016

У житті кожної людини хоча б один раз з’являється проблема вибору юриста, який буде вести судову справу. Судовий позов може бути ініційований вами або вашими опонентами, але в будь-якому випадку для успішного закінчення справи необхідно найняти грамотного адвоката. І цей вибір для багатьох — проблематичний. Ми зібрали поради експертів про те, як зорієнтуватися в ситуації.

Досвід роботи
Безумовно, адвокати-початківці підходять для ведення серйозної справи менше, ніж їх досвідчені колеги. Адже теоретичних знань для того, щоб виграти справу, буває недостатньо. Потрібен досвід, а також певна харизма і впевненість в собі, які напрацьовуються роками.
Якщо говорити про досвід роботи, то, в тому числі, дуже корисний досвід роботи адвоката в правоохоронних органах. Не є секретом, що багато юристів, перш ніж почати приватну практику, отримують досвід роботи в прокуратурі, МВС та ін. відомствах. Такі адвокати є особливо цінними кадрами.

Документи
Хороший адвокат як хороший лікар: знайти його вкрай складно. Але іноді люди помиляються при виборі адвоката в тій ситуації, коли помилки можна було б легко уникнути.
Зокрема, перше, що ви маєте зробити — поцікавитися його освітою. Справа в тому, що, наприклад, юристом себе може називати навіть працівник, який має середню освіту. А у адвоката вона має бути вищою. До речі, не завадило б поцікавитися і тим, який університет адвокат закінчив, подивитися на оцінки.
Далі поцікавтеся адвокатською реєстрацією фахівця. Вам зобов’язані показати свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю. Адвокат і юрист — це не зовсім одне й те саме: не будь-який юрист є адвокатом.

Позитивні відгуки
Коли ви обираєте адвоката для ведення судової справи, безумовно, ви повинні поцікавитися відгуками про нього. Їх можна знайти, в тому числі, в інтернеті. Звичайно, іноді ці відгуки залишають конкуренти або, навпаки, працівники юридичної компанії, про яку ви збираєте думку, але, тим не менш, відгуками цікавитися потрібно. Адже одна справа, коли відгуків мало або є якісь невеликі нарікання на роботу, а зовсім інша — коли, наприклад, компанія є шахрайською. Тоді велика кількість правдивих негативних відгуків вбереже вас від фатальної угоди.
Поцікавтеся і репутацією юридичної контори в ЗМІ: якщо були якісь гучні справи, де фірма позитивно або негативно прославилася, про неї можуть бути публікації в газетах або ж на новинних інтернет-сайтах.

Досвід успішних справ
У хорошого адвоката завжди є досвід успішних справ. Це є логічним, тому що в іншому випадку він би не називався успішним. Дізнатися про наявність таких справ можна, по-перше, з публікацій в ЗМІ (часто там згадуються ПІБ адвокатів, які ведуть справи). Також необхідно запитати про конкретні приклади у самого адвоката. Непогано б було почути і рекомендації звичайних людей, котрі вже звертались до нього.

Умови роботи
Хороші адвокати частіше не працюють поодинці. Зазвичай у них є або помічники, або рівноправні колеги, які в разі потреби, можуть взяти участь у процесі.
Крім того, хороший адвокат не буває дешевим і тим більше безкоштовним.

Спеціалізація адвоката
З одного боку, фахівці часто рекомендують наймати адвоката, спеціалізація якого відповідає тому вузькому напрямку, який вам потрібен. Але в той же час експерти говорять і про те, що занадто вузький фахівець може загубитися в ситуації, коли супротивник піде в атаку з інших позицій. Сучасні реалії вимагають від адвокатів все-таки широкої спеціалізації.
В деяких справах ідеальним виходом може бути, якщо ви можете це собі дозволити, робота на вас відразу декількох адвокатів. Це дорого, але дуже ефективно.

Натяки на корупцію
Дуже погано, якщо адвокат відразу натякає, що він знайомий з суддею або що справу можна буде вирішити за допомогою інших знайомств. По-перше, це може виявитися брехнею. По-друге, якщо навіть це правда, ви ризикуєте загрузнути в корупційних схемах. А це злочин.

Конфіденційність
Правильний адвокат ніколи не буде видавати імена і прізвища своїх клієнтів, в тому числі, розповідаючи про успішний досвід справ. Особиста інформація завжди має бути в таких оповіданнях завуальована. В іншому випадку ви просто не можете бути впевненими, що адвокат не розголосить і ваш секрет.

Вислухайте плани адвоката
Перед тим, як представляти ваші інтереси в суді, адвокат, вивчивши справу, повинен ознайомити вас з обраною стратегією і лінією поведінки. Якщо адвокат не може вам чітко позначити свої аргументи для суду і свою стратегію, то навряд чи він зможе переконати у вашій правоті суддю.

Красномовство і харизма
Адвокат, який буде виступати в суді, повинен вміти красиво і переконливо говорити, бути впевненим у собі, з досить гучним голосом, мати харизму. Так склалося, що професія ця не для слабких.
І, звичайно ж, ця людина має сподобатися особисто вам. Адже врахуйте, що з адвокатом ви проведете досить багато часу. А значить, він має бути вам приємний, в тому числі, просто як людина.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись