Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Поради про покупку нерухомості, що будується, через Фонд фінансування будівництва

26-09-2016

Більшість львів’ян, які хочуть придбати нерухомість в новобудові, але не мають достатньо грошей, щоб купити готову, укладають договори із забудовниками на розстрочку при покупці житла, що будується. Давайте дізнаємося, як це робити правильно, якими договорами довіряти варто, а яким — ні.

Як ми писали в одній з минулих публікацій, багато львів’ян вступають в житлово-будівельні кооперативи. Але даний вид юридичного оформлення покупки житла, що будується, таїть багато підводних каменів, в результаті чого покупець такої нерухомості може залишитися ні з чим, якщо йому попадеться недобросовісний забудовник. Тобто якщо ви вступаєте в ЖБК, ви повинні на 100% довіряти вашому партнерові.

Однак ви повинні знати, що на сьогодні єдиним повністю законним і прозорим способом покупки житла, що будується, в Україні є співпраця з Фондом фінансування будівництва.

Фонд фінансування будівництва створюється забудовником з метою залучення коштів громадян на будівництво нерухомості, натомість вони отримують готову квартиру, коли будинок готовий. Якщо забудовник все прописав правильно в своєму договорі, то від участі в такому фонді ви отримаєте наступні вигоди і гарантії:
— ви зможете дізнаватися про витрачені фондом гроші з його звітів;
— при ліквідації фірми-забудовника і його банкрутство кошти фонду не включаються до ліквідаційної маси;
— при бажанні ви зможете вийти з фонду фінансування будівництва та отримати назад свої гроші, за винятком суми штрафу, що становить кілька відсотків від вартості квартири;
— в ході виплати розстрочки ціна на вже викуплені вами метри не буде піддаватися коригуванню.

Зважаючи на це, саме участь у Фонді фінансування будівництва є найбільш надійною схемою покупки житла в будинку, що будується. Тобто якщо ви обираєте між двома ідентичними пропозиціями двох різних забудовників, але у одного, наприклад, покупка здійснюється через кооператив, а в іншого — через фонд, робіть вибір на користь другого варіанту.

У той же час це не убереже вас від можливих зривів термінів будівництва, недобросовісних дій забудовника та ін. Просто ви будете краще захищені.

Ну а якщо компанія, яку ви обрали, користується відмінною репутацією і побудувала вже не один об’єкт в місті, то ви можете укладати з нею договір і спати спокійно.

Однак в будь-якому випадку перед тим, як підписувати договір, краще проконсультуватися з грамотним юристом. Нотаріус Ольга Коваль та адвокат Олександр Коваль надають таку послугу, як юридична оцінка документації. Крім того, для оформлення угоди, якщо ви маєте чоловіка (дружину), вам необхідно буде ще й оформити згоду вашої другої половинки на такі операції. Таку згоду ви теж зможете оформити у нотаріуса Ольги Коваль.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись