Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Поради: навіщо і як оформлювати страховку туристу?

11-08-2016

Зазвичай страхові правила прописані дрібним шрифтом на кількох аркушах, і більшість людей просто не звертають на цей документ уваги. Але він надзвичайно важливий! Ми розповімо про різні складові туристичної страховки.

Чому страховка потрібна?

Наявність у вас медичної страховки означає, що страхова компанія повинна буде відшкодувати вам суму, витрачену на лікування, в разі необхідності. З огляду на те, що медицина в більшості країн світу дуже дорога, краще подбати про медстраховку заздалегідь.

До речі, існують спеціальні правила страхування вагітних жінок і літніх людей старше 75 років. Деякі фірми відмовляються страхувати такі випадки, але все ж знайти тих, хто це зробить, можна.
Класичне ж страхування передбачає тільки компенсацію ваших витрат, понесених на лікування.

Страхування невідкладної допомоги

У такому випадку потрібна додаткова страховка невідкладної допомоги. Assіstance іnsurance дозволяє отримати медичну допомогу негайно. При настанні страхового випадку, щоб домогтися виконання послуги, клієнт дзвонить в черговий центр, номер якого вказаний на полісі.

Є кілька видів страховки за класифікацією Євросоюзу. Програма A передбачає транспортування потерпілого в лікарню і медичні витрати при нещасному випадку або раптовому захворюванні.

Програма В, крім того, що включає програма А, надає можливість скористатися невідкладною стоматологічною допомогою.

Програма C пропонує послуги по першим двом програмам плюс допомогу адвоката і адміністративну допомогу, пов’язану з поверненням неправильно відправленого багажу, оформленням нових документів замість втрачених та ін.

Програма D — це, що називається, “повний фарш”. Включає в себе програми А, В, С плюс послуги при поломці особистого автотранспорту і при хворобі водія.

Про франшизи

У туристичній страховці цим словом позначається ціновий поріг, після якого починає діяти страхове відшкодування. Якщо такий поріг, скажімо, становить 200 доларів, то якщо ви витратите менше, вам нічого не відшкодують. Цим іноді користуються недобросовісні страховики: вони прописують у договорі велику суму, наприклад, 500 євро. Тому поцікавтеся, яка франшиза в вашому договорі.

Крім того, слід врахувати, що є два види франшизи: умовна (вам повністю оплатять лікування, якщо його вартість перевищила суму франшизи) і безумовна (страхова компанія відшкодує лише ту суму, яка перевищує франшизу).

Для отримання Шенгенської візи страхова сума (тобто покриття страховки, максимально можлива виплата) повинна становити не менше 30 000 євро, при цьому франшиза не повинна перевищувати 100 євро.

Невиплати

Вони, на жаль, бувають. Не випадково страховиків називають одними з найбільш цинічних працівників в світі. Завдання у них таке: залучати максимум грошей, а виплачувати — мінімум. Загалом, ви повинні пам’ятати, що випадки відходу “у відмову” бувають. Заздалегідь дізнайтеся, який у вас страховик, і наведіть про нього довідки в Інтернеті, подивіться відгуки клієнтів. Напевно, якщо він забруднений в неприємних історіях, користувачі інформацією вже поділилися.

Дії при настанні страхового випадку

Насамперед телефонуйте в колл-центр страхової компанії і активуйте свій поліс. Для цього потрібно назвати номер поліса, прізвище потерпілого, його місцезнаходження та суть події. Після чого співробітники колл-центру дадуть чіткі інструкції, що робити, куди йти чи кого чекати.

Страхування громадянської відповідальності

Цей вид страховки рекомендується тим мандрівникам, які збираються брати напрокат автомобіль або займатися активними видами спорту, пов’язаними з контактами з іншими людьми. Тобто для тих, хто потенційно може нашкодити комусь ще, крім себе. Наприклад, турист збив пішохода, вдарив когось під час катання на лижах. Тоді страхова компанія компенсує потерпілому збитки замість винуватця.

Страховка для екстремалів

Якщо за кордоном ви збираєтеся робити щось не зовсім безпечне, наприклад, зайнятися трекингом або сісти на байк, то вам знадобиться додаткова страховка, так як звичайна в такому випадку діяти не буде. Чому? Та тому що турист іде на ризик, в той час як звичайна туристична страховка включає в себе тільки прості ситуації, не пов’язані з підвищеною небезпекою.

Типові помилки туристів

Часто небажання страховиків виплачувати гроші потерпілому посилюється неправильними діями самого потерпілого. Адже в договорі жорстко прописані правила, як треба діяти. Якщо ви їх порушуєте, компенсації не чекайте.

Наприклад, турист не подзвонив в страхову компанію. А це потрібно було зробити, щоб страховик погодив порядок дій. Також на випадки, коли турист постраждав через пияцтво, спроби самогубства, участі в мітингах, випадки, що виникли в результаті порушення туристом закону і деяких інших причин, страховка не поширюється.

Відмова у виплаті часто відбувається і через неправильно зібрані документи, через те, що страховка поширювалася на одну країну, а страховий випадок стався в інший, куди відпочиваючий поїхав на екскурсію. В останньому випадку, коли ви купуєте екскурсію в іншу країну через хорошу турфірму, вона при продажу такого міні-туру формує повноцінний турпакет, що включає страховку для другої країни. Якщо їдете самі, то страховку доведеться оформляти самостійно.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись