Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Популярно про види страхування

19-10-2016

Страхування — це велика частина життя в цивілізованих країнах. Наприклад, американці до 30% своїх доходів витрачають на всілякі страховки — медичну, автомобільну, на будинок, пенсійну та інше, тільки щоб потім не розплачуватися втридорога. Там страховка дуже полегшує життя. У нас поки це не так, але і навіть в Україні страхування щільно входить в життя громадян, які думають про завтра.

Але перш ніж йти в страхову компанію, потрібно розібратися з тим, що існують різні види страховок. Перший вид — це накопичувальне страхування. Тобто це коли ви точно знаєте, що страховий випадок настане, і збираєте на нього, але не в себе під подушкою, а за допомогою страхової компанії, яка ще й нараховує відсотки. Таким чином можна накопичити пенсію, гроші на навчання дитини в престижному вузі, на поїздку у відпустку та інше і при цьому не залежати від інфляції. Це зручніше, ніж у банку, тому що страховик разом з вами, виходячи з бажаної суми, розраховує ваші щомісячні страхові внески за спеціальною формулою. Крім того, страхова компанія — це надійніше, ніж банк, тому що навіть в разі її прогорання гроші повертаються через гаранта.
Другий вид страхування — це ризикове страхування. Сюди відносяться, наприклад, страхування будинку від пожежі або повені, себе від нещасного випадку і багато іншого. Ризиковим таке страхування називається тому, що далеко не у 100% випадків щось нехороше станеться, але воно може статися — і ви себе таким чином можете убезпечити від ризику.
Страховики, які займаються ризиками, отримують прибуток за рахунок того, що тільки в невеликому відсотку випадків ризик спрацьовує, тому частину грошей вони залишають собі, а частину виплачують тим, у кого настав страховий випадок. Тобто це такий загальний кошик, куди всі скинулися на всяк випадок, а він настав, скажімо, тільки у 5% страхувальників.
Поки що в Україні страхують тільки те, що необхідно за законом, наприклад, громадянську відповідальність водія перед третіми особами, туристів та ін. Але чим ближче до Європи ми будемо, тим більше буде таких обов’язкових страховок. Найближчим часом нас чекає обов’язкова страхова медицина і пенсійне страхування. З одного боку, перехід на ці системи буде болючим, з іншого боку, інакше система вже не працює: і медицина, і пенсійне забезпечення в Україні давно вичерпали свій ресурс.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись