Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Підводні камені купівлі нерухомості за кордоном

28-07-2016

Багато українців сьогодні хочуть придбати нерухомість в іншій країні. Це прагнення зрозуміло, проте багато хто, не з’ясувавши всіх обставин, потрапляє в непередбачені ситуації в зв’язку з таким бажанням. Сьогодні ми хочемо розповісти про те, як уникнути неприємностей.

Перевіряйте обтяження

Трапляється, що низька ціна на нерухомість за кордоном обумовлена тим, що існують якісь ускладнення. Наприклад, вона знаходиться в іпотеці або є судові позови. Законодавство багатьох країн дозволяє ріелторам не говорити про це покупцю, поки він сам не перевірить всі дані. А перевірити їх не так складно: достатньо звернутися до грамотного юриста, який подивиться місцевий реєстр нерухомості і винесе свій вердикт.

Перевіряйте борги

Також низька ціна може пояснюватися тим, що існують величезні борги за комунальні послуги. Іноді ці борги набагато більші, ніж вартість самої квартири або будинку. Так, наприклад, буває в Америці, де в деяких депресивних містах можна купити величезний будинок за кілька сотень доларів, але багаторічні борги будуть досягати багатьох десятків тисяч доларів. Тому перед купівлею вимагайте у продавця квитанції і довідки про відсутність заборгованості.

Уважно читайте договір

Іноді підводні камені ховаються в незручному договорі або в відсутності його перекладу. Вимагайте від продавця оформлення договору в двох примірниках — на мові країни, де ви купуєте нерухомість, і вашою рідною мовою. У такому випадку, якщо в двох варіантах тексту будуть розбіжності, ви потім через суд зможете вимагати анулювання договору і повернення грошей.

Дізнавайтеся специфіку

У кожній країні є своя специфіка на ринку нерухомості. В одній країні, наприклад, багато дешевого житла, але воно дуже неякісне і вже через пару років приходить в непридатність. Такі ситуації характерні, наприклад, для Болгарії. Також ціни і умови життя будуть сильно залежати від того, придбали ви, наприклад, житло в кондомініумі, курортному комплексі або ж в звичайному багатоповерховому будинку.

Звертайтеся до незалежних юристів

Перед проведенням операції обов’язково звертайтеся до незалежних юристів, а не до тих, яких вам пропонує продавець. Це золоте правило дозволить вам уберегтися від 80% випадків шахрайства.

А чи маєте ви право купувати?

Але перед тим, як взагалі заводити розмову про покупку нерухомості, з’ясуйте всі нюанси для іноземців. В одних країнах ви просто сплатите високий податок на покупку житла, а в інших ви це житло навіть не будете мати права купувати. І на цьому багато шахраї намагаються наживатися. Наприклад, у В’єтнамі іноземець не може купувати нерухомість взагалі, а в Таїланді або в Болгарії ви не маєте права володіти землею, а квартири брати — будь ласка. В результаті багато фірм пропонують вам оформити землю на якогось підставного місцевого, однак немає гарантії, що через пару років цей місцевий не захоче вас виселити з землі, на якій ви до того ж побудували дорогий будинок.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись