Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Кримчани та українські суди

23-12-2016

Кримчан-переселенців і кримчан, які проживають в Криму, держава Україна все одно вважає своїми громадянами. А це означає, що всі вони можуть відстоювати своє право на що б то не було в суді та інших інстанціях.

ЯК ПОДАТИ ДО СУДУ
Подавати в суд доведеться так само, як і до 2014 року. Тобто за місцем реєстрації відповідача. А ось якщо він знаходиться в Криму, то з ним доведеться розбиратися вже за російськими законами на території півострова. Але наша стаття не про це.
Отже. Ви знайшли місце реєстрації відповідача на материковій Україні і склали позов. Тепер його необхідно подати. Це доведеться робити або особисто, якщо ви можете приїхати на материкову частину України, або через довірену особу, на яку буде оформлена нотаріальна довіреність.
Що ж стосується судового збору, то, якщо ви почитаєте “Закон України про Судовий збір”, то побачите, що кримчани при подачі позовів від судового збору не звільняються. Однак якщо ваш випадок підпадає під той, при якому від судового збору позивач в принципі звільняється (наприклад, при трудовому спорі), то ви теж підпадаєте під це правило. Таким чином, можна сказати, що кримчани в судах підпадають під загальні правила і привілеями не користуються, але і права їх ніхто не утискає.

СУДОВІ ЗАСІДАННЯ
Якщо ви перебуваєте в Криму, то, швидше за все, бути присутнім на всіх судових засіданнях ви не зможете. В такому випадку вам доведеться найняти адвоката і виписати на нього довіреність, або обмежитися письмовим спілкуванням з судом.
Якщо ваш юрист бере оплату за всю справу, то тоді для вас немає різниці, відвідує він все засідання чи ні, тому що оплата фіксована. Але найчастіше юристи беруть окрему оплату за відвідування кожного судового засідання. І в такому випадку різниця в ціні може бути істотною. Якщо гроші для вас — не питання, краще відправляти свого представника на кожне судове засідання. Якщо ж ресурси обмежені, то складіть для себе список засідань, на які достатньо відправити документи і письмовий супровід, а на яких потрібен законний представник.

ЯК ОТРИМАТИ ТЕ, ЩО ВИГРАВ?
Припустимо, ви виграли судовий спір. Адже тепер необхідно отримати те, що належить вам по закону. Для цього знову ж або вам особисто, або довіреній особі (з довіреністю) доведеться подавати документ до виконавчої служби. Іноді, щоб це зробити, доводиться зробити кілька вилазок. А після — очікування. Від кількох місяців до року.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись