Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Коментар юриста про перетинання кордону із Кримом неповнолітніх

23-07-2015

Хотілось би ще раз нагадати про особливості в’їзду на тимчасово окуповану територію України Автономної Республіки Крим та виїзду з неї громадянам України, які не досягли 16-річного віку, у відповідності до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету міністрів №367 від 04 червня 2015 року (надалі-Порядок).

    Обов’язковими умовами перетинання кордону вищезазначеними особами є:

  • Проїзний документ дитини/закордонний паспорт одного з батьків до якого внесена інформація про дитину/паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
  • Нотаріальна засвідчена згода батьків на виїзд дитини.

Так, відповідно до першої умови, громадян України, яким не має 16 років, пускатимуть до окупованої території України Автономної Республіки Крим лише за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків.

До кінця березня 2015 року можливо було отримати проїзні документи на дитину або внести запис про дитину до закордонного паспорта батьків до 4 років та фото дитини від 5 років. Такі документи сьогодні приймаються Державною прикордонню службою України для перетинання пункту пропуску дитиною до тимчасово окуповану територію України Автономної Республіки Крим та є дійсними до закінчення строку їх дії.

Дітям, батьки яких не встигли зробити вищезазначені документи, з 1 квітня 2015 року Державною міграційною службою видаються паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий паспорт дійсний протягом чотирьох років. Строк виготовлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон складає десять днів або один місяць.

Позитивним моментом є спрощення порядку отримання проїзних документів дитини для виїзду в Крим, який був визначений 8 липня 2015 року на міжвідомчій нараді Державної міграційної служби за участю Державної прикордонної служби, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України та інших причетних до цієї теми відомств.

У випадку, якщо прикордонники відмовили дитині в перетині кордону, вони видають батькам рішення про цю відмову. Цей документ служить підставою для отримання дитячого проїзного документа в Запоріжжі, Херсоні, Мелітополі, Генічеську та Скадовську протягом 2-4 годин з моменту звернення до міграційної служби.

Другою умовою є нотаріальна засвідчена згода батьків на виїзд дитини, яка також передбачена Порядком та Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

У разі перетинання пункту пропуску дитини у супроводі одного з батьків достатньо нотаріально засвідченої згоди другого з батьків. Але якщо дитина їде до тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим у супроводі іншої особи (бабусі, дідуся, родича або іншої особи) обов’язкова нотаріально засвідчена згода двох батьків. Згода батьків на виїзд дитини до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим обов’язково має бути засвідчена нотаріусом.

Важливо! Недійсною є згода батьків на виїзд дитини, засвідчена нотаріусом окупованої території України Автономної Республіки Крим!

Також особливу увагу необхідно звернути на зміст заяви. В частині, в якій вказано, куди саме їде дитина, повинно бути вказано «з України до Автономної Республіки Крим та Російської Федерації». Непоодинокі випадки, коли, за відсутності вищезазначеного, дітям було відмовлено у перетинанні пункту пропуску Державною прикордонню службою України.


Інформацію надала приватний нотаріус у Львові Ольга Коваль.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись