Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Чи потрібен вам заповіт?

08-06-2015

ЗаповітТЕМИ

Заповіт у Львові

Договір дарування у Львові

Оформлення спадщини у Львові

 

Стаття підготовлена нотаріусом Львівського нотаріального округу Ольгою Коваль

 

Відомо, що заповіт — це особисте розпорядження людини на випадок смерті. За своє життя заповідач в праві у будь-який час скасувати заповіт, змінити його або скласти новий заповіт.

Не треба плутати заповіт та договір дарування. За заповітом право власності на майно, яке заповідається, переходить тільки після смерті заповідача. За договором  дарування — з моменту прийняття дарунка.

Зазвичай заповіт складають 20% громадян. Це або особи похилого віку, які бояться, що «майно після смерті відійде державі», або особи, які в своєму житті вже мали проблеми зі спадщиною за законом. Останні 80% заповіт не складають та розраховують на порядність родичів. Але, практика показує, що порядність зникає з часу відкриття спадщини.

Найчастіше заповіт — це розпорядження особи щодо рухомого або нерухомого майна.  Тобто при житті ви маєте змогу особисто визначити осіб, в тому числі і сторонніх,  які будуть спадкоємцями, позбавити певних осіб права на спадкування, покласти на спадкоємців за заповітом певні обов’язки, а також визначити майно, або його частину, яке буде предметом спадкування.

У разі відсутності заповіту відбувається спадкування за законом. Спадщина відкривається за заявою будь-якого спадкоємця за законом. Це можуть бути діти, чоловік або дружина, батьки, брати сестри, онуки та інші родичі, які точно знають свої права і на стороні яких найчастіше закон. І нікого не цікавить, що дітям від першого шлюбу мало майна, яке їм подарував батько при житті, вони хочуть ще трохи після його смерті, або племінниця доглядала тітку десять років, а на спадщину претендує ще й два брати померлої, які до її смерті з нею не спілкувалися. Таких випадків багато та, нажаль, не всі з них можливо оскаржувати в суді. І це потрібно знати не тільки заповідачу, але й особі, яка його доглядає, яка витрачає на нього особисті кошти, свій час, а в деяких випадках і свої нерви.

 

Що необхідно для посвідчення заповіту?


 

Особа, яка бажає посвідчити заповіт, може звернутись до будь-якого нотаріуса у Львові чи в іншому місті України. Для посвідчення заповіту нотаріусу надаються оригінали паспорту та ідентифікаційного номеру заповідача.

Документи, які підтверджують право власності на майно, щодо якого потрібно посвідчити заповіт, пред’являти не обов’язково. Проте для того, щоб не допустити зазначення в заповіті будь-яких неточностей, неясності, рекомендується такі документи надати нотаріусу для огляду.

Заповіт виготовлюється нотаріусом за допомогою загальноприйнятих технічних засобів на спеціальних бланках нотаріальних документів протягом однієї години, підписується заповідачем  та нотаріусом.

Останнім етапом нотаріального посвідчення заповіту є обов’язкове внесення відомостей про заповіт до Спадкового реєстру в день його посвідчення. Для підтвердження факту внесення інформації до Спадкового реєстру нотаріус виготовляє витяг зі Спадкового реєстру у двох примірниках, один з яких залишається у справі нотаріуса, що посвідчив заповіт, а другий – надається заповідачеві.

Якщо ви невпевнені, що вам треба робити заповіт, раджу звернутися до нотаріуса у Львові чи в іншому місті України за місцем вашого проживання  для отримання кваліфікованої консультації. Пам’ятайте, що виявивши власну волю у заповіті сьогодні, ви можете позбавити спадкоємців можливих сімейних спорів у майбутньому.

 

За консультаціями з даної теми звертайтеся до нотаріуса у Львові Коваль О.М. через контакти, вказані на сайті.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись