Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Актуальні питання про ризики при купівлі житла

23-03-2017

На цій сторінці ми зібрали деякі найважливіші запитання щодо ризиків при купівлі житла.

Чи можна зрозуміти, що при купівлі квартири на вторинному ринку вас збираються ошукати?
Ошукати, звісно, можуть. Це може бути просто приховування інформації стосовного тонкощів, наприклад, неприємних сусідів-злочинців. А можуть бути і документальні моменти: наприклад, підроблені чи крадені документи. А буває і таке, коли людину просто примушують продати нерухомість. Може бути ситуація, коли є співвласник, котрого якимось чином зараз обійшли, а потім він пред’явить свої права через суд. Тому завжди треба дуже ретельно все перевіряти.

А що до новобудов?
Для того, щоб придбати квартиру в новобудові, яка ще будується, і бути спокійним, треба перевірити насамперед репутацію забудовника і документи, які ви будете підписувати. Сьогодні існує тільки один на 100% законний шлях придбання квартири к будинку, що будується. Це фонд фінансування будівництва. У випадку із, наприклад, створенням кооперативу все не так зрозуміло і можна в результаті не отримати нічого.

А як передбачити, що будинок не буде добудований?
Це передбачити неможливо. Тому що бувають форс-мажорні обставини. Але все одно треба орієнтуватися на репутацію фірми, дізнатись, скільки вона вже побудувала, чи є в неї власний капітал на будівництво цього будинку. Тому що часто фірми не мають початкового капіталу і сподіваються на те, що будуть будувати за рахунок клієнтів. Тобто люди спочатку вкладають гроші, а потім все йде будівництво. Це дуже ризикована схема, тому що на етапі будівництва продажі можуть йти погано, особливо якщо ця фірма ще не має позитивної «кредитної» історії. І тоді будівництво заморожують, а ви вже вклали гроші.

Що можете сказати про квартири, які продаються спадкоємцем?
Тут треба перевіряти, чи нема інших родичів, які чомусь не змогли оформити спадщину і вона дісталась тільки одному родичу, який мав такі ж самі права. Інколи буває, що ще один спадкоємець жив деякий час за кордоном, а потім повернувся і вирішив вступили у власність. Тоді справа буде вирішуватись через суд.

Як можна мінімізувати ризики, пов’язані із документами?
Насправді, ризиків, пов’язаних саме із документами, останнім часом не так багато. Але треба все перевіряти через гарного нотаріуса або іншого юриста. Справа в тому, що все одно треба перевіряти договір (в тому числі ризики, вказані в ньому), перевіряти фірму, яка продає вам житло, чи людей, які це роблять. Краще на цьому етапі витратити трохи більшу суму, ніж потів втратити взагалі все.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись