Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

Адвокат Олександр Коваль захищає громадських активістів у резонансній справі

03-05-2018

Адвокат Олександр Коваль захищає у суді президента громадської організації «Всеукраїнське об’єднання медиків Майдану», радника голови комітету по боротьбі з корупцією, члена громадської ради при Шевченківській районній адміністрації у Києві Василя Каца та воїна АТО Олександра Бурцева. Їх звинувачують у начебто масових заворушеннях та незаконному перетині кордону на пункті пропуску «Шегині» 10 вересня минулого року — під час акції по зустрічі політика Михайла Саакашвілі.

Немає жодних правових підстав вважати потерпілими прикордонників, які нібито постраждали від дій Олександра Бурцева і Василя Каця під час перетину кордону на пункті пропуску «Шегині», вважає адвокат обох активістів Олександр Коваль.

Чергові засідання у справі активістів відбулися 25 квітня у Мостиському районному суді Львівської області. Під час свідчень потерпілих у справі Бурцева, прикордонники заявили, що жодної фізичної чи моральної шкоди вони не отримали. «На запитання адвоката вони пояснили, що їм не задана ані моральна, ані фізична шкода. Тобто будь яких підстав визнавати їх потерпілими у справі немає. Вони не зверталися до слідчого з будь якими заявами як потерпілі. Ми вважаємо, цей статус їм було нав’язано органами прокуратури для того, щоб все ж таки справа була більш резонансною», — сказав Коваль.

Правозахисник додав, що згідно з першими показами, обидва начебто постраждалі прикордонники не знали про мінування пропускного пункту і команду «Набат». «Це підтверджується і першими показами Волкова і Туровського, які вони давали одразу після вчинення. Вони ніде не говорять про операцію «Набат» і говорять про те, що будь-які відомості про замінування кордону у ПП «Шегині» їм не були відомі», — підкреслив адвокат.

Таким чином є всі підстави вважати, що сфальшованою є не тільки справа проти активістів, а й обставини, під час яких відбувався перетин кордону на пропускному пункті «Шегині». «Я вважаю, що команда «Набат» була придумана тільки для того, щоб пояснити дії прикордонників, які всупереч Конституції України не давали громадянам України зайти на територію України. Пояснюючи свої дії саме цією операцією, яка була вже придумана після всіх подій 10 вересня», — підсумував Коваль.

Окрім потерпілих було допитано і двох свідків прикордонної варти. Загалом у справі Олександра Бурцева заплановано заслухати ще 9 свідків. «Ці хлопці потерпають не від мене, ці хлопці потерпають від злочинної влади, яка платить їм копійки, примушує працювати цілодобово та йти на оборудку з власним сумлінням», — прокоментував хід справи Олександр Бурцев.

Того ж дня у Мостиському суді відбулося перше слухання по суті у справі лікаря Майдану Василя Каця, який теж був присутній під час перетину кордону у ПП «Шегині». Так само, як і у справі Бурцева, було встановлено, що нібито потерпілий від дій Каця Нікітін не отримав жодної моральної чи фізичної шкоди. Таким чином з обвинувального акту проти Василя Каця мають бути вилучені декілька статей, адже потерпілого у справі просто немає.

«Я прибув на кордон лише з однією метою — забезпечити у разі необхідності надання першої медичної допомоги. Ми всі чули і бачили з екранів телевізорів, що коїлося біля кордону напередодні повернення Михайла Саакашвілі. Прибувши на місце, я бачив спецтехніку, військових та багато тітушок: чого від них було чекати — невідомо. Я пройшов Майдан, я знаю, що у таких ситуаціях може статись. Я розумів, що потрібен у тому місці як фахівець», — зазначив Василь Каць.

Наступні слухання у справі призначено на 7 червня. Василю Кацю та Олександру Бурцеву у якості запобіжного заходу обрано особисте зобов’язання.

За матеріалами РНС

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голоси, у середньому: 5,00 з 5)
Loading...
‹‹‹ Повернутись