Юридична допомога

Коваль Ольга

нотаріус
+38 (099) 905-30-25
+38 (067) 670-26-64
kovalnotar@i.ua

Коваль Олександр

адвокат
+38 (097) 742-54-32
+38 (063) 072-37-55
koval29@i.ua
79000, м Львів,
вул. Здоров’я, 16
Карта доїзду

10 юридичних порад щодо вибору ділянки для будівництва

06-06-2016

Купівля земельної ділянки таїть в собі більше прихованих нюансів, ніж купівля квартири. Юридичні помилки можуть призвести до серйозних наслідків. Тому слід ретельно підходити до оцінки документів на ділянку та перевірці їх достовірності.

Перевіряємо документи

Головним документом, за яким можна судити про ділянку, є державний акт на право власності на землю, який знаходиться у продавця. У держакті повинна бути вказана адреса дільники та найменування органу, який її видав. Також до нього додається план відведення ділянки і вказуються сусіди, які залишають в документі свої підписи.
Необхідно звірити документи з кадастром, подивитися схему ділянки, звірити з реальним місцезнаходженням. Якщо є сумніви, що ділянка за площею відповідає зазначеним у документах розмірам, потрібно переміряти її.
Якщо є сумніви в достовірності документів, покупцеві варто поїхати до відповідного органу місцевого самоврядування і написати заяву, в якої слід уточнити, за якою адресою знаходиться ділянка і хто є її власником.

Перевіряємо цільове призначення

Часто люди продають землю нібито для будівництва будинку. Але вона повинна бути придатна для цього не тільки за фактом, а й юридично. Купивши землю з іншим цільовим призначенням, його можна змінити, але це досить витратна як в плані часу, так і коштів, процедура. До того ж іноді зміна цільового призначення ділянки може виявитися неможливою.

Згода чоловіка чи дружини

Якщо продавець перебуває в шлюбі, потрібно нотаріально засвідчити згоду чоловіка чи дружини на відчуження земельної ділянки. Цей документ необхідний тому, що згідно зі ст. 60 Сімейного кодексу України, майно, придбане за період перебування в шлюбі, належить чоловікові і дружині на праві спільної сумісної власності.

Перевіряємо розташування

Наступна ситуація з розряду шахрайських, але немає гарантій, що ви з нею не зіткнетеся. Деякі люди, користуючись тим, що в натурі не завжди можна правильно розпізнати ділянку, записану в кадастр, показують покупцеві зовсім не ту землю. А потім з’ясовується, що це інша ділянка того ж населеного пункту. Треба ще на етапі купівлі перевірити все за допомогою фахівців.

Перевіряємо комунікації

Добре, якщо ви купуєте ділянку з уже повністю підведеними комунікаціями. Але таке трапляється не часто. Здебільшого продаються ділянки з можливістю підведення комунікацій. І буває так, що труба проходить буквально в декількох метрах, і електрика, начебто, недалеко, а підключити все це згодом не вийде, тому що підключення буде вимагати погоджень, які не завжди реально отримати. Тому перед покупкою ділянки дізнайтеся у відповідальних інстанцій, чи можуть вони узгодити проект підключення.

Купівля землі в кооперативах

Особливо ця рекомендація стосується покупки землі під будівництво житлового будинку. При придбанні землі в кооперативі ви ще повинні отримати його членство. А це буде залежати від глави кооперативу або від інших його членів. Особливо варто остерігатися купівлі землі в кооперативах, якщо ділянка не приватизована. В такому випадку рано чи пізно її можуть просто відібрати.

Перевіряємо історію ділянки

Часто трапляється, що дешеві пропозиції мають сумнівну історію. Наприклад, ділянка фігурує в судовому позові. Або на неї є спадкоємці, які поки не встигли оформити документи. Незважаючи на те, що передача земельної ділянки за договором купівлі-продажу припиняє правомочність попереднього власника, права і обов’язки третіх осіб по відношенню до наділу можуть залишатися в силі. Сюди відносяться заставні зобов’язання (в тому числі іпотека), сервітути, оренда, інші обмеження та обтяження. Щоб перевірити такі моменти, необхідно звернутися до грамотного юриста, який з’ясує історію ділянки. Зокрема, ви можете звернутися до львівського адвоката Олександра Коваля.

Автор в Google+

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає оцінок)
Loading...
‹‹‹ Повернутись